کاغذ سینگل چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

کاغذ سینگل

اگر در حوزه مقوا، کارتن و کاغذهای صنعتی سررشته داشته باشید، حتماً با نام «کاغذ سینگل» یا «مقوای سینگل فیس» برخورد کرده‌اید. کاغذ سینگل به دلیل کارایی‌های مختلف در صنعت، نکته مهمی است که باید به آن توجه کرد. برای استفاده از یک کاغذ سینگل مرغوب، لازم است که بتوان نسبت به ویژگی‌های مهم آن واقف شد تا در حین خریداری کردن، تجربه‌ای لذت‌بخش و موفق را به یادگار ببرید.

اگر شما نیز مانند بسیاری از افرادی که در صنعت جعبه‌سازی با مقواسازی فعالیت می‌‌کنند، نسبت به خرید انواع مرغوب کاغذهای سینگل حساسیت خاصی دارید؛ با ما در ادامه همراه باشید.

کاغذ سینگل چیست؟

ورق یا کاغذ سینگل فیس (Single Face Paper)، از انواع مقواهای موجود در بازار تولید می‌شود که به صورت اختصاصی در صنایع مقواسازی و جعبه‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بعضی از صنایع دیگر هم از آن استفاده می‌کنند.

کاغذ سینگل فیس

به صورت کلی، دو نوع مختلف از این مقواها در بازار وجود دارد که به صورت رولی و برگه‌ای قابل خریداری هستند. کاغذ سینگل یا مقوای سینگل فیس، کاغذی شبیه به مقوا محسوب می‌شود که از یک لایه ورق موج‌دار و یک لایه صاف تشکیل شده است که اگر به ظاهر آن دقت کنید، متوجه ساختار برجسته و مقوایی شکل آن خواهید شد.

در حالت کلی، مقواهایی که برای ساختن انواع کارتن استفاده می‌شوند، از 2 ورق با رویه‌های صاف تشکیل شده‌اند؛ این ویژگی‌های در ورق سینگل متفاوت است و ساختار این مقوای باکیفیت از دو رویه برخوردار شده است. رویه موج‌دار ورق سینگل، باعث شده است که بسیاری از صنایع مختلف از جمله فست‌فودی‌ها، لوازم شکستنی‌فروشی‌ها و بسیاری دیگر از کسب‌وکارهای فعال در بازار از این نوع مقوا استفاده کنند. به دلیل همین ساختار ویژه است که کاغذهای سینگل به عنوان یکی از مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین ورق‌های مقوایی موجدار در بازار شناخته می‌شوند.

انواع کاغذ سینگل فیس

برای تولید کاغذ‌های سینگل فیس به طور کلی از کاغذ فلوت استفاده می‌شود، انواع لایه‌های کاغذ فلوت با حالت موج داری که دارند دور تا دور، بین لایه های سطحی و پشتی کارتن ها قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند این لایه‌ها در برابر فشار له نشده و ضربه را به جسم داخل کارتن انتقال ندهند.فلوت های سینگل فیس

کاغذهای سینگل فیس در ابعاد و  ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شوند که این اختلاف ضخامت‌ها به دلیل کاربرد‌های مختلف هر نوع ضخامت با توجه به نوع محصول می‌باشد.

کاغذ سینگل در فلوت‌های مختلف A,B,C,E,F رده بندی می‌شوند که هر کدام متناسب با نوع کاربرد خود مورد استفاده قرار می‌گیرند و در دو گروه صنعتی و بهداشتی تقسیم بندی می‌شوند.

جالب است بدانید هر یک از این ضخامت‌های انواع کاغذ فلوت، با کم و زیاد شدن تعدادشان، انواع کارتن‌های موجود در بازار را می‌سازند. البته با توجه به قرارگیری هر محصول در دسته‌بندی استحکام مورد نیاز خود ، از ورق های فلوت استاندارد آن استفاده می‌شود.

حال بیایید هر یک از انواع فلوت‌های کاغذ سینگل را بررسی کرده و کاربرد‌های آن را بیان کنیم.

برای ثبت سفارش انواع کاغذ سینگل کلیک کنید.

کاغذ فلوت A یا A فلوت

این فلوت از مستحکم‌ترین و مقاوم‌ترین انواع کاغذ فلوت در بازار می‌باشد و می‌تواند تا حد زیادی از فشار وارده به کالای درون کارتن جلوگیری کند. این عایق قوی، با بلند‌ترین طول موج در بین ورق‌های فلوت برای ساخت کارتن‌ کالاهایی مانند مانیتورها، تلویزیون‌ها ولوازم شکستنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع فلوت کارتن

کاغذ فلوت B یا B فلوت

این نوع از فلوت نیز از استحکام بسیار بالایی برخوردار است و برای محصولاتی با سایز بزرگ می‌توان از آن‌ها بهره برد. اما از گرید A استحکام کمتری دارد چرا که از نظر تقسیم‌بندی در درجه دوم قرار می‌گیرد. از این نوع فلوت نیز می‌توان برای حفاظت وسایل شکستنی استفاده کرد؛ چرا که این فلوت به صورت ترکیبی با فلوت C کارتن های 5 لایه را تشکیل می‌دهند.

برای آشنایی با ابعاد مختلف سینگل فلوت B کلیک کنید.

اما بیشترین نوع کاربرد آن‌ها در بسته بندی محصولات غذایی می‌باشد. کاغذ سینگل فلوت B به کاغذ سینگل بهداشتی نیز مشهور است و در مشاغلی از جمله فست فود بسیار پرکاربرد می‌باشد.

کاغذ سینگل فیس بهداشتی

کاغذ فلوت C یا C فلوت

هرچه گرید انواع کاغذ فلوت کمتر شود، ارتفاع موج‌های آن نیز کمتر شده و به تناسب استحکام کمتری نیز نسبت به فلوت قبلی خود دارا هستند. اما در عوض قابلیت چاپ و رنگ پذیری آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

در بین تمامی گام‌ها، C فلوت دقیقا گرید وسط محسوب می‌شود که به این معناست که، C فلوت هم از استحکام و مقاومت بالایی برخودار بوده و هم قابلیت چاپ و رنگ پذیری بسیار بالایی دارد. به همین علت از این نوع فلوت در اکثر زمینه‌ها و بسته بندی کالاها می‌توان استفاده کرد.

کاغذ فلوت E یا E فلوت

کاغذE فلوت نسبت به انواع دیگر کاغذ فلوت از استحکام کمی برخوردار است، اما بهترین گزینه برای چاپ و رنگ پذیری می‌باشند و مصرف متداولی در بسته بندی‌های جزئی و چاپ‌های چند رنگ دارند. همچنین مقوای E فلوت قابلیت بازیافت بسیار زیادی داشته و یکی از پرمصرف‌ترین نوع ورق فلوت می‌باشد چرا که به علت قابلیت رنگ‌پذیری آن کاربرد بسیار زیادی در صنایع متفاوت دارد.

برای آشنایی بیشتر با باگاس کلیک کنید.

کاغذ فلوت F یا F فلوت

F فلوت آخرین گرید انواع کاغذ فلوت می‌باشد و در بین همگی فلوت‌ها از کمترین ضخامت برخوردار است. این نوع از فلوت کمترین طول موج را دارد ولی از نظر تعداد موج رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

اگر فروشنده و تولیدکننده محصولاتی ظریف و حساسی مانند لوازم آرایشی، ادکلن ها و جواهرات هستید، بهترین گزینه برای شما انتخاب ورق Fفلوت است. چرا که به تناسب با محصول شما هم از ظرافت و زیبایی برخوردار بوده، و هم استحکام مورد نیاز برای محصولتان را تامین می‌کند.

البته این نوع از ورق فلوت نسبت به انواع کاغذ فلوت دیگر، از استفاده بسیار کمتری برخوردار می‌باشد.

 

کاغذ سینگل خوب چه ویژگی هایی دارد؟

از آن‌جایی که ورق‌های سینگل برای صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، نیاز است که نسبت به ویژگی‌های آن، اطلاعات کافی را کسب کنید. برای مثال، یک کاغذ سینگل بهداشتی خوب به هیچ عنوان ساختار خود در مواجه با غذاهای گرم از دست نمی‌دهد؛ بنابراین می‌توان انتظار داشت که این مقوا از خمیر شدن کف پیتزا جلوگیری خواهد کرد. از ویژگی‌های مهم یک کاغذ سینگل خوب می‌توان به :

 1. عدم آسیب‌رسانی به محیط زیست
 2. قابلیت بازیافت آسان
 3. جلوگیری از خمیر شدن مواد غذایی گرم
 4. حفظ دمای نوشیدنی‌های گرم و سرد
 5. عدم بروز مواد شیمیایی به درون غذاها و یا نوشیدنی‌ها
 6. دارای وزن بسیار کم برای جلوگیری از اشغال فضای بیشتر
 7. دارای ساختار مناسب برای ایجاد برش به حالت‌های مختلف
 8. بهترین گزینه برای نگهداری بسته‌های ارزشمند
 9. جلوگیری از نفوذ ضربه و ضربات مختلف

اشاره کرد.

کاغذ سینگل فیس

کاغذ سینگل چه کاربرد هایی دارد؟

 • بسته‌بندی آجیل و خشکبار
 • بسته‌بندی شکلات
 • مناسب برای بسته‌بندی انواع کیک و کلوچه برای جلوگیری از بروز رطوبت و ضربه
 • مناسب برای بسته‌بندی و کارتن کالاهای حساس مثل چینی
 • کارتن بسته‌بندی ساعت
 • جعبه مواد غذایی فست‌فود
 • مناسب برای جعبه‌های پیتزا

چطور کاغذ سینگل خوب بخریم؟

مهم‌ترین گام برای این که بتوانید از ورق‌های مقوایی سینگل فیس بهره‌مند شوید این است که در ابتدا حجم مقوایی که نیاز دارید را مد نظر داشته باشید. برای مثال، در ابتدا باید مشخص کنید که نوع رولی یا برگه‌ای ورق سینگل را می‌خواهید بخرید؛ چرا که هرکدام از این اندازه‌ها قیمت و ویژگی‌های خودشان را دارند. در ادامه، لازم است که با تکیه بر یک فروشگاه معتبر و مطمئن، برای خرید کاغذ سینگل اقدام کنید و از خدمات ویژه آن برخوردار شوید. از آن جایی که انتخاب یک فروشگاه معتبر، تأثیر بسیار زیادی بر مرغوبیت و کیفیت مقوای سینگل دارد، نیاز است که در انتخاب این فروشگاه نهایت دقت را داشته باشید.

برای خرید کاغذ سینگل فیس صفحه‌ای کلیک کنید.

کاغذ سینگل صنعتی

بسیاری از افراد بدون توجه به انتخاب نوع فروشگاهی که قرار است، کاغذ سینگل را از آن خریداری کنند، به سراغ برندهای متفرقه می‌روند و مقواهای بی‌کیفیت را خریداری می‌کنند. به این نکته مهم توجه داشته باشید که انتخاب ورق سینگل مرغوب و باکیفیت و خریداری کردن آن، حق شماست و شما باید با استفاده از یک مقوای باکیفیت، حس خوبی را به مشتریان خود منتقل کنید؛ بنابراین لازم است که پیس از هر چیزی، فروشگاه معتبر و مناسب را شناسایی کنید و سپس از طریق آن، هر مقدار رول یا برگه کاغذ سینگل را که می‌خواهید، سفارش دهید.

شرکت بایدا ، از سال 1399 با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا و در راستای حفظ محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان، به تولید انواع کاغذ سینگل بهداشتی و صنعتی، جعبه پیتزا، لیوان کاغذی و ظروف یکبار مصرف گیاهی و .. با استفاده از خمیر ویرجین پرداخته است. شما می‌توانید انواع کاغذ‌های سینگل مدنظر خود را با بهترین کیفیت و کمترین قیمت، به طور عمده، از مجموعه بایدا خرید کنید تا انتخابی مناسب و کاربردی برای کسب و کار خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چگونه می توانم کمکتون کنم؟