چگونه لیوان کاغذی تولید کنیم؟

تولید لیوان کاغذی

لیوان کاغذی یکی از محصولاتی است که در سالهای اخیر به دلیل افزایش اهمیت سلامت غذایی با بازار بسیار مناسبی روبرو شده، لیوان‌های کاغذی که در ابتدا به دلیل ویژگی کم ضرر بودن آنها برای نوشیدنی‌های گرم محبوب شده‌اند، اما امروزه در بسیاری از فست فودها، کافه‌ها، و انواع فروشگاه‌های مواد غذایی مورد مصرف قرار می‌گیرند.

گردش مالی صنعت ظروف یکبار مصرف در ایران سالانه در حدود ۲۴ میلیارد تومان بوده که رقم قابل ملاحظه‌ای می‌باشد و از طرفی میزان واردات این محصول خیلی بیشتر از صادرات آن است و این یعنی فضای شغلی مناسب برای شروع و گسترش این کسب و کار در کشور هموار است.

به همین دلیل با استفاده از یک دستگاه تولید لیوان کاغذی می‌توان به راحتی از طریق تولید این لیوان‌ها، به درآمدزایی رسید. برای آشنایی بیشتر با ما در ادامه همراه باشید.

لیوان کاغذی چیست؟

لیوان کاغذی (Paper Cup)، نوعی لیوان یا فنجان یکبار مصرف است که از جنس کاغذ ساخته شده است و روی آن با پلاستیک یا موم پوشانده شده است؛ تا از نشت مایعات جلوگیری شود.

درآمد تولید لیوان کاغذی چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در ابتدای کار ذهن شما را به خود مشغول می‌کند درآمد تولید لیوان کاغذی است.

درآمد تولید لیوان کاغذی با توجه به نیاز بازار و فروش بالایی که دارند بسیار مناسب است اما برای رسیدن به میزان دقیق درآمد تولید لیوان کاغذی، لازم است تا برآورد دقیقی از ظرفیت تولید، میزان فروش و سود تولید خود و هزینه‌های جاری این کسب و کار تولیدی داشته باشیم.

لیوان کاغذی

برای راه اندازی کسب و کار تولید لیوان کاغذی، به یک فضای 10 تا 12 متری، کاغذ و دستگاه تولید لیوان کاغذی نیاز دارید. با توجه به اینکه قیمت اجناس مختلف روز به روز تغییر می‌کند، نمی‌توانیم هزینه ثابتی برای تولید لیوان مشخص کنیم. در حال حاضر قیمت دستگاه تولید لیوان کاغذی میان 180 تا 350 میلیون بسته به برند و کارایی متغییر است.

سود تولید لیوان کاغذی چقدر است؟

سود تولید لیوان کاغذی با توجه به ظرفیت خط تولید شما، کیفیت نهایی محصولات، تعداد نیروی کار، بازار فروش، تعداد شیفت کاری و … می‌تواند متغیر باشد.

با وجود اینکه برخی از کارگاه‌های تولیدی به دنبال کاهش هزینه‌های مواد اولیه برای افزایش سودآوری کسب و کار خود هستند اما برای کارخانه‌های بزرگ کیفیت اولویت کار است چرا که با ارائه محصولات با کیفیت می‌توانند برندینگ خود را در این بازار قوی کنند و مشتریان دائمی بسیاری را جذب کنند.

میزان سرمایه اولیه برای شروع این کسب و کار، در صورت استفاده از دستگاه استوک میتوانید از 70 تا 80 میلیون تومان باشد. این دستگاه ها بین 2300 تا 2500 عدد در ساعت تولید می‌کنند.

میزان هزینه تولید لیوان دانه‌ای 200 تومان با احتساب کلیه هزینه های برق و اپراتور است که شما می‌توانید، آن را در بازار با قیمت 350 تومان بفروشید.

این دستگاه به طور متوسط می‌تواند دو شیفت کاری کار کند و میزان کمترین درآمد در یک شیفت بین 345 تا 375 هزار تومان به صورت روزانه می‌باشد. نکته مهم این است که این کسب و کار نیازی به سوله یا کارخانه ندارد و می‌توانید در یک اتاق 12 متری نیز کارتان را شروع کنید.

برای آشنایی بیشتر با کاربرد لیوان کاغذی کلیک کنید.

مواد اولیه تولید لیوان کاغذی

برای تولید لیوان کاغذی، از مواد اولیه‌ای همچون کاغذ پلی اتیلن (pe coted) استفاده می‌شود. بیشتر مواد اولیه‌ای که برای تهیه لیوان کاغذی و به طور کلی ظروف کاغذی مورد استفاده قرار می‌گیرند، وارداتی است.

این مواد اولیه از کشورهایی مانند هند، اندونزی، کره جنوبی و چین وارد می‌شوند. مواد اولیه وارداتی از کشور چین، از کیفیت و قیمت مناسبی برخودارند.

کاغذهای مورد نیاز برای تولید لیوان کاغذی، در سایزهای گوناگون برش داده شده و سپس طرح‌های مختلفی روی آنها چاپ می‌شوند. به این مواد اولیه کاغذی که چاپ می شوند و برش می خورند، اصطلاحا استروک گفته می‌شود.

قیمت این استروک‌ها که از مواد اولیه تولید لیوان کاغذی محسوب می‌شوند با توجه به ابعاد لیوان کاغذی، متفاوت است.

استروک لیوان کاغذی

علاوه بر استروک‌ها، رول‌هایی وجود دارند که از آنها برای کف لیوان کاغذی استفاده می‌شود و می‌توانند عرض‌های متفاوتی با توجه به اندازه لیوان کاغذی داشته باشند.

خط تولید لیوان کاغذی به چه تجهیزاتی نیاز دارد؟

  • ماشین چاپ رنگ روی کاغذ

دستگاهی که عملیات چاپ طرح دلخواه را روی کاغذ انجام می‌دهد.

  • ماشین برش کاغذ

دستگاهی که وظیفه برش کاغذ را بر عهده دارد.

  • ماشین تولید لیوان کاغذی

دستگاهی که در طی چند مرحله (چسباندن دور لیوان – کف و لبه لیوان) لیوان کاغذی تولید می‌کند.

دستگاه تولید لیوان کاغذی

مزایای تولید لیوان کاغذی

ساده بودن

حتی  یک اپراتور می‌تواند با لباس خودش هم اینکار را انجام بدهد. سختی زیادی هم ندارد و یک خانم از عهده آن برمیاید.

مهم‌ترین مزیت این کسب و کار این است که به محیط زیست آسیب نمیزند و شما می‌توانید آن را به عنوان شغل دوم و یا شغل اول خود انتخاب کنید.

آسیب نرساندن به محیط زیست:

این لیوان‌های کاغذی بر خلاف لیوان‌های پلاستیکی به طبیعت آسیبی نمی‌زنند. این لیوان‌ها می‌توانند در مدت زمان کمتری نسبت به لیوان‌های کاغذی در طبیعت تجزیه شوند.

سرطان زا نبودن:

لیوان‌های کاغذی بر خلاف لیوان‌های پلاستیکی سرطان زا نیستند. در واقع لیوان‌های کاغذی دو جداره هستند و همین دلیل باعث شده است که سرطان زا نباشند. همین عامل باعث محبوبیت این لیوان‌هاست.

مناسب برای نوشیدنی های سرد و گرم:

لیوان‌های پلاستیکی فقط مناسب نوشیدنی‌های سرد هستند و اگر از آن لیوان‌ها برای نوشیندنی‌های گرم استفاده کنید، خاصیت سرطان زایی خواهند داشت. اما شما می‌توانید با خیال راحت برای نوشیدنی‌های گرم نیز از  لیوان‌های کاغذی استفاده کنید.

لیوان‌های کاغذی به دلیل دو جداره بودن می‌توانند گرمای نوشیدنی را برای مدت زمان بیشتر حفظ کنند. این مورد یکی از مهم‌ترین مزیت‌های کسب و کار تولید لیوان کاغذی می‌باشد.

لیوان کاغذی

برای آشنایی بیشتر با کاربرد کاغذ استروک کلیک کنید.

معایب تولید لیوان کاغذی

نیاز به تولید کاغذ:

از معایب این کار، می‌توان به مصرف کاغذ اشاره کرد. در گذشته این مشکل بسیار جدی بود ولی در حال حاضر تعداد تولید کننده‌های کاغذ نیز افزایش یافته است.

شما در کنار این دستگاه می‌توانید، دستگاه تولید بشقاب کاغذی را نیز تهیه کنید و از هر دو شیوه ثروت خود را افزایش دهید.

چطور سود خوبی از تولید لیوان کاغذی داشته باشیم؟

خلاقیت در تولید:

اصولاً خلاقیت در هر بیزینسی باعث می‌شود که آن بیزینس نسبت به سایر رقبای خود پیشی بگیرد و در نهایت با تولید محصولات جدید، قسمت اعظمی از بازار را به خودش اختصاص دهد.

خلاقیت در کسب و کار تولید لیوان کاغذی تاثیر بسیار زیادی دارد و اصولاً اگر شما به این کسب و کار علاقه داشته باشید و دستی هم در طراحی داشته باشید می‌توانید طرح های بسیار جذاب و هیجان انگیزی روی لیوان‌ها چاپ کنید تا به نسبت مشتری‌های بیشتری نیز داشته باشید.

تولید لیوان

شناخت بازار هدف:

برای مثال شما اگر بتوانید مهارت برند سازی و روان شناسی مشتری و روان شناسی رنگ و … را به خودتان اضافه کنید و بتوانید بازار هدف را به خوبی ترسیم کنید میتوانید موفقیت خوبی در این شغل کسب کنید. شما می‌توانید به کسب و کار خودتان بخش مشاوره را نیز اضافه کنید و به بازار هدف با توجه به اهداف و سلیقه آنها برای طراحی لیوان های کاغذی بیرون برشان مشاوره بدهید. مشاوره دادن همیشه درآمد خوبی دارد.

فروش و بازاریابی

آخرین مرحله در راه اندازی خط تولید لیوان کاغذی، پس از تولید محصول است. هر چقدر هم که محصول شما کیفیت بالایی داشته باشد، تا زمانی که کسی از آن اطلاع نداشته باشد، نمی‌تواند درآمد مناسبی برایتان ایجاد کند. در نتیجه این بخش را در کسب و کارتان جدی بگیرید.

شما نیز می‌توانید با کمی صبر و تداوم در کار، یکی از تولید‌کنندگان موفق در زمینه لیوان کاغذی شوید.

 

شرکت بایدا تولید کننده انواع لیوان کاغذی در سایز و طرح های متنوع، مفتخر است لیوان کاغذی مورد نیاز شما را با بهترین کیفیت و کمترین قیمت تامین کند؛ همچنین در صورت وجود ابهام در زمینه تولید، کارشناسان بایدا برای مشاوره در خدمت شما عزیزان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چگونه می توانم کمکتون کنم؟