چگونه سبک زندگی سالمی داشته باشیم؟

دوستدار محیط زیست

امروز میخواهیم شما را با روش‌هایی کلی‌ برای داشتن سبک زندگی‌ پایدار و سالم و دوستدار محیط زیست آشنا کنیم.

بهتر است که هر کسی‌ سبک زندگی‌ پایدار را آغاز کند. زیرا گزارش سازمان ملل نیز نشان داد که اگر می خواهیم تغییرات آب و هوایی را کنترل کنیم، تنها ۱۲ سال دیگر وقت داریم. بله، نه صد سال فقط ۱۲ سال. پس از آن همه چیز از کنترل خارج می شود.

در صورت ادامه این شرایط، محیط زیست نمی تواند زنده بماند. بنابراین من و شما چه کاری می توانیم برای خنثی کردن این خسارت‌ها انجام دهیم؟ سبک زندگی‌ سالم را انتخاب کرده و به محیط زیست کمترین آسیب را وارد کنیم.

دوستدار محیط زیست به چه معناست؟

دوستدار محیط زیست در لغات نامه به معنی‌ دوستدار زمین بودن است. در حقیقت به زمین و محیط زیست آسیبی نرساندن. این اصطلاح معمولاً برای اشاره به محصولات و روشهایی دارد که به صرفه جویی در منابع مانند آب و انرژی و همچنین جلوگیری از آلودگی هوا، آب و زمین کمک می کند. بهتر است در مورد چگونگی‌ استفاده از این منابع آگاهی‌ کسب کنیم. برای آشنایی بیشتر با ما در ادامه این مقاله بایدا همراه باشید.

از پلاستیک کمتر استفاده کنید.

حدوداً ۴۰ درصد  صنعت بسته‌بندی را محصولات پلاستیکی تشکیل می دهند. برای داشتن یک سبک زندگی پایدار و سازگار با محیط زیست در قدم اول استفاده از محصولات پلاستیکی را کاهش یا متوقف سازیم. همچنین می توانیم به جای استفاده از کیسه‌های پلاستیکی از کیسه‌های زیست تخریب پذیر استفاده کنیم.

راهکار دیگر جایگزینی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی با ظروف یکبار مصرف گیاهی است. ظروف گیاهی سازگار با محیط زیست بوده و بیش از یک بار قابل استفاده می باشند. می توانید این محصولات گیاهی را به صورت عمده خریداری کنیم تا بدین وسیله از دریافت بسته بندی‌های اضافه و پلاستیکی و انباشتن آنها در سطل‌های زباله جلوگیری کنیم.How to have a healthy lifestyle

برای آشنایی بیشتر با ظروف یکبار مصرف گیاهی کلیک کنید.

سازگار با محیط زیست خرید کنید.

راهکار دیگر برای اینکه یک سبک زندگی‌ سالم داشته باشید این است که عادت‌های خرید سازگار با محیط زیست را در خود نهادینه کنید.

به عنوان مثال بهتر است قبل از خرید همواره از خود این سوال را بکنید که واقعاً چقدر نیاز دارید که محصول جدیدی را خریداری کنید. باید مطمئن باشید که محصول جدید مورد استفاده طولانی مدت شما قرار خواهد گرفت.

اگر این اصل را رعایت کنید بدانید که کمک بزرگی به کاهش زباله‌های تولیدی کرده‌اید.

محصولات دوستدار محیط زیست خرید کنید.

با استفاده از محصولات دوستدار محیط زیست در کسب و کار خود می توانید شهرت خوبی را به دست بیاورید.What is sugarcane bagasse and what are its uses

مزایای خرید محصولات زیست محیطی در کسب و کار

۱- باعث کاهش هزینه ها، مواد اولیه، تجهیزات و هزینه های جاری میشود. برای مثال، کاهش حجم زباله‌های مصرفی باعث کاهش هزینه‌های عملیاتی میشود. همچنین اگر از محصولات و خدماتی که انرژی و آب کمتری مصرف می کنند استفاده می کنید، می توانید قبوض آب و برق خود را به طور قابل توجهی کاهش دهید.

۲- شهرت خود را در میان کارکنان، مشتریان و عموم مردم به دلیل “انجام کار درست برای محیط زیست” بهبود بخشید.

۳ – می توانید به راحتی وام دهندگان یا سرمایه‌گذارانی که بر اساس اصول زیست محیطی کار می کنند را جذب کنید.

بیشتر بازیافت کنید.

در چند دهه اخیر، اثرات منفی محل دفن زباله به یکی از دلایل اصلی بدتر شدن کیفیت محیط زیست، به ویژه بدتر شدن کیفیت آب‌های زیرزمینی، کیفیت پایین هوا از گازهای ساطع شده و بوهای مضر و بدتر شدن اثرات تغییرات آب و هوایی تبدیل شده است. جای تعجب نیست که استفاده از محل دفن زباله تبدیل به یک تکنیک مدیریت پسماند زباله کمتر ترجیح داده شده است. علاوه بر این، افرادی که در اطراف محل‌های دفن زباله زندگی می‌کنند، اغلب از زیبایی‌شناسی و کیفیت زندگی در همسایگی خود و کاهش ارزش دارایی رنج می‌برند. بنابراین مدیریت پسماند و بازیافت یکی از مهمترین مسائل زیست محیطی است.

برای آشنایی با نحوه بازیافت ظروف یکبار مصرف کلیک کنید.

در مصرف آب صرفه جویی‌ کنید.

مسئولین در حوزه آب کشور همواره با این سوال مبرم روبرو هستند که چگونه می توان از تامین آب پاک و قابل اعتماد با فشارهای ناشی از رشد جمعیت، توسعه پررونق شهری و گرم شدن کره زمین اطمینان حاصل کرد. بسیاری از جوامع در حال حاضر محدودیت های آبی را اعمال می کنند. لازم به ذکر است که بدانید ۳۰ تا ۶۰ درصد آب آشامیدنی خانگی برای آبیاری حیاط ‌ها و باغ‌ ها استفاده می‌شود. همچنین، اغلب مقدار زیادی از آب در پروسه تبخیر و هدایت نادرست روانابها در پیاده‌روها و معابر به هدر می‌رود.

برای سبک زندگی‌ پایدار، از پلاستیک کمتر استفاده نکنید، محصولات دوستدار محیط زیست خرید کنید و رژیم غذایی سازگار با محیط زیست بگیرید. شما چه راهکارهایی برای زندگی سالم پیشنهاد می‌دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باز کردن چت
1
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چگونه می توانم کمکتون کنم؟